Ko'rinish

A
A
A
Ko'rinish o'lchami
Shrift o'lchami
Maxsus imkoniyatlar
| Shaxsiy kabinetga kirish | Рус | O'zb | Ўзб | Eng

O'ZBEKISTON RESPUBLIKASI

MARKAZIY SAYLOV KOMISSIYASI

Yangiliklar | Ro'yxatga o'tish

O‘zbekiston Respublikasi Markaziy saylov komissiyasi qarori


O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisining Senati a’zolarini ro‘yxatga olish to‘g‘risida


“O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisiga saylov to‘g‘risida”gi O‘zbekiston Respublikasi Qonunining 58 moddasi va “O‘zbekiston Respublikasi Markaziy saylov komissiyasi to‘g‘risida”gi O‘zbekiston Respublikasi Qonunining 5-moddasiga muvofiq O‘zbekiston Respublikasi Markaziy saylov komissiyasi QAROR QILADI:

 

1. 2015 yil 13-14 yanvar kunlari O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisining Senatiga o‘tkazilgan saylov yakunlari to‘g‘risidagi davlat hokimiyati vakillik organlari deputatlarining tegishli qo‘shma majlislari bayonnomalariga asosan quyidagilar O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisining Senati a’zolari etib ro‘yxatga olinsin:

 


Familiyasi, ismi, otasining ismi

Tug‘ilgan yili

Egallab turgan lavozimi (mashg‘ulotining turi)

Ish va yashash joyi

QORAQALPOG‘ISTON RESPUBLIKASI

1.

Annaklicheva Gulistan Axmedovna

1948

“Qoraqalpog‘iston tongi” gazetasi bosh muharriri

Nukus shahri

2.

Ataniyazova Oral Aminovna

1956

Toshkent pediatriya tibbiyot instituti Nukus filiali direktori

Nukus shahri

3.

Erniyazov Musa Tajetdinovich

1947

Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesining Raisi

Nukus shahri

4.

Matmuratov Batir Djoldasovich

1960

Qoraqalpoq davlat universiteti ma’naviy-axloqiy va tarbiya ishlari bo‘yicha prorektori

Nukus shahri

5.

Xojaniyazov Gayratdin

1948

O‘zbekiston Respublikasi Fanlar Akademiyasi Qoraqalpog‘iston bo‘limi Qoraqalpoq gumanitar fanlar ilmiy tadqiqot instituti arxeologiya bo‘limi mudiri

Nukus shahri

6.

Ermanov Farxod Urazboevich

1958

Beruniy tumani hokimi

Beruniy tumani

ANDIJON VILOYATI

1.

Abduraxmanov Shuxratbek Kushaqbaevich

1969

Andijon viloyati hokimi

Andijon shahri

2.

Madumarov Tolibjon Abdumalikovich

1959

Andijon davlat universiteti rektori

Andijon shahri

3.

Mamatkulov Shukurjon

1940

Oltinko‘l iqtisodiyot kolleji direktori

Oltinko‘l tumani

4.

Turgunov Aybek Ashirovich

1962

Andijon olimpiya zahiralari kolleji og‘ir atletika bo‘limi murabbiyi

Andijon shahri

5.

Ergashev Avazxon Yaqubjonovich

1966

Qo‘rg‘ontepa tumani hokimi

Qo‘rg‘ontepa tumani

6.

Yuldasheva Tojibar O‘ktamovna

1954

Xo‘jaobod tumani Shaxrixonsoy shaharcha fuqarolar yig‘inining diniy ma’rifat, ma’naviy-axloqiy tarbiya masalalari bo‘yicha maslahatchisi

Xo‘jaobod tumani

BUXORO VILOYATI

1.

Baxronov Toxir Saidovich

1959

“O‘zbekiston havo yo‘llari” milliy aviakompaniyasi-ning Buxoro xalqaro aeroporti direktori

Buxoro shahri

2.

Latipov Azim Shukurovich

1951

Shofirkon tumani “Azim Shofirkon yulduzi” fermer xo‘jaligi rahbari

Shofirkon tumani

3.

Mavlonov Shavkat Teshaevich

1960

Peshku tumani hokimi

Peshku tumani

4.

Ostanov Razzoq Mapizaevich

1954

Amu-Buxopo mashina kanalini ishlatish viloyatlapapo boshqapmasi boshlig‘i

Buxoro shahri

5.

Turaev Rustam Xudayberganovich

1948

Olot tumani 7-Olimpiya sport maktab-internati direktori

Olot tumani

6.

Esanov Muhiddin Turdievich

1952

Buxoro viloyati hokimi

Buxoro shahri

JIZZAX VILOYATI

1.

Bababekov Abdusattar Raxmanovich

1972

Do‘stlik tumani hokimi

Do‘stlik tumani

2.

Iskandarov Turgun Xasanovich

1965

Jizzax shahri “Yangi avlod” xususiy korxonasi rahbari

Jizzax shahri

3.

Ismailov Sayfiddin Umarovich

1959

Jizzax viloyati hokimi

Jizzax shahri

4.

Tilabov Azim Iskandarovich

1971

G‘allaorol tumani hokimi

G‘allaorol tumani

5.

Turaeva Gulnora Mamadalievna

1964

Jizzax viloyati hokimi o‘rinbosari, xotin-qizlar qo‘mitasi raisi

Jizzax shahri

6.

Eshmatov Anorboy Abbasovich

1958

Jizzax viloyati fermerlar Kengashi raisi, Jizzax viloyati Paxtakor tumanidagi “Anvar” fermer xo‘jaligi boshlig‘i

Paxtakor tumani

NAVOIY VILOYATI

1.

Menlikulov Alim Kushenovich

1963

Tomdi tumani Kerizbuloq shirkat xo‘jaligi raisi

 

Tomdi tumani

2.

Sattorova Gulchehra Xayitovna

1961

Karmana tumanidagi 4-umumiy o‘rta ta’lim maktabi direktori

Karmana tumani

3.

Turdimov Erkinjon Oqbutaevich

1969

Navoiy viloyati hokimi

Navoiy shahri

4.

Tursunov Kobul Beknazarovich

1964

Nurota tumani hokimi

Nurota tumani

5.

Umarov Faxritdin Samatovich

1964

Uchquduq tumani hokimi

Uchquduq tumani

6.

O‘roqov Isomidin Barnoevich

1958

Navoiy viloyati Fermerlar Kengashi raisi, Navbahor tumani “Martabali” fermer xo‘jaligi rahbari

Navbahor tumani

NAMANGAN VILOYATI

1.

Bozarov Xayrullo Xayitbaevich

1976

Mingbuloq tumani hokimi

Mingbuloq tumani

2.

Kaimov Nosirjon Zakirjanovich

1972

To‘raqo‘rg‘on tumani hokimi

To‘raqo‘rg‘on tumani

3.

Maksudov Muxammadjon

1957

O‘zbekiston milliy teleradiokompniyasi Namangan viloyati teleradiokompaniyasining direktori

Namangan shahri

4.

Matkarimov Paxridin Juraevich

1965

Namangan muhandislik-pedagogika institutining rektori

Namangan shahri

5.

Muminov Solijon Djalilovich

1970

Namangan viloyat sog‘liqni saqlash boshqarmasi boshlig‘i

Namangan shahri

6.

Yusupov Baxodir Tursunovich

1961

Namangan viloyati hokimi

Namangan shahri

SAMARQAND VILOYATI

1.

Berdieva Zaynab Fayzillaevna

1961

Kattaqo‘rg‘on tumani 20-maktab direktori

Kattaqo‘rg‘on tumani

2.

Jo‘raev Abdumo‘min Sunnatovich

1961

Payariq tumani hokimi

Payariq tumani

3.

Kabulniyazov Yolkin Shukrullaevich

1977

“JV MAN Auto-Uzbekistan” mas’uliyati cheklangan jamiyati ko‘shma korxonasi bosh direktori

Samarqand shahri

4.

Mirzaev Zoyir Toirovich

1968

Samarqand viloyati hokimi

Samarqand shahri

5.

Rabbimova Nigora Isaevna

1964

Samarqand viloyati hokimi o‘rinbosari, xotin-qizlar qo‘mitasi raisi

Samarqand shahri

6.

Sadikov Norkul Saidovich

1965

Samarqand viloyati arxitektura va qurilish Bosh boshqarmasi boshlig‘i-viloyat bosh arxitektori

Samarqand shahri

SIRDARYO VILOYATI

1.

Ashurmatov Oybek Shodmonkulovich

1966

Sirdaryo viloyati hokimi

Guliston shahri

2.

Karataev Ikram Tashpulatovich

1962

Sayxunobod tumani Fermerlar kengashi raisi

Sayxunobod tumani

3.

Kudratov Aripjan Normamatovich

1958

Sirdaryo viloyati ko‘p tarmoqli bolalar tibbiyot markazi kardiorevmatologiya bo‘limi mudiri

Guliston shahri

4.

Kudratov Isroil Tursunbaevich

1962

Yangier shahar hokimi

Yangier shahar

5.

Chinibekov Xusnitdin Kuchkarovich

1958

Xovos tumani hokimi

Xovos tumani

6.

Shaimov Mirzaxmat Ismatovich

1953

“Sirdaryo issiqlik elektr stantsiyasi” ochiq aktsiyadorlik jamiyati bosh direktori

Shirin shahri

SURXONDARYO VILOYATI

1.

Aripova Shoxida Raxmatovna

1958

 Termiz shahar 4-sonli ixtisoslashtirilgan umumta’lim maktab-internati direktori

Termiz shahri

2.

Mamaraimov Tojimurod Normurodovich

1957

Surxondaryo viloyati hokimi

Termiz shahri

3.

Ortikov Baxtiyar Begimkulovich

1975

Angor tumani hokimi

Angor tumani

4.

Umidov Shokirjon Uralovich

1977

Boysun tumani hokimi

Boysun tumani

5.

Xaydarov Mamat Eshkulovich

1960

Termiz davlat universiteti rektori

Termiz shahri

6.

Xidirov Ochildi Gulatovich

1956

 

Sariosiyo tumani “O‘zbekiston” qishloq fuqarolar yig‘ini raisi

 

Sariosiyo tumani

TOSHKENT VILOYATI

1.

Baratova Sayyora Raxmatovna

1960

Yuqori Chirchiq tumani ko‘p tarmoqli markaziy poliklinika bosh shifokori

Yuqori Chirchiq tumani

2.

Varisova Maksuda Azizovna

1961

Zangiota tumani “Nazarbek” qishloq vrachlik punkti mudiri

Zangiota tumani

3.

Nasirov Renat Usmanovich

1954

“Olmaliq kon-metallurgiya kombinati” aktsiyadorlik jamiyati Qalmoqir kon boshqarmasi Sharqiy kareri boshlig‘i

 

Olmaliq shahri

4.

Norbo‘taev Ravshan Mamaraimovich

1972

Yangiyo‘l tumani hokimi

Yangiyo‘l tumani

5.

Pirmatov Rashid Xusanovich

1964

“O‘zbekiston metallurgiya kombinati” ochiq aktsiyadorlik jamiyati muhandislik markazi rahbari - bosh muhandis o‘rinbosari

Bekobod shahri

6.

Usmanov Axmad Tugilovich

1957

Toshkent viloyati hokimi

Toshkent shahri

FARG‘ONA VILOYATI

1.

Butaev Abdurashid Yakubovich

1958

Oltiariq tumani hokimi

Oltiariq tumani

2.

Ganiev Shuxrat Madaminovich

1968

Farg‘ona viloyati hokimi

Farg‘ona shahri

3.

Kavlanova Kamila Anvarovna

1962

Toshloq tumani hokimining o‘rinbosari, xotin-qizlar qo‘mitasi raisi

Toshloq tumani

4.

Majidov Rustamali Axmadalievich

1965

Beshariq tumani “Rapqon” bolalar va o‘smirlar sport maktabi direktori

Beshariq tumani

5.

Sidikova Enaxon Abduraximovna

1954

O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasining Farg‘ona viloyat bo‘limi rahbari

Farg‘ona shahri

6.

Yuldashev Sharipdjon

1949

“Qo‘qon mexanika zavodi” ochiq aktsiyadorlik jamiyati direktori

Qo‘qon shahri

XORAZM VILOYATI

1.

Abdikarimova Sayyora Sapaevna

1963

Xorazm viloyati hokimining o‘rinbosari, xotin-qizlar qo‘mitasi raisi

Urganch shahri

2.

Bobojonov Po‘lat Razzaqovich

1961

Xorazm viloyati hokimi

Urganch shahri

3.

Kurbanov O‘ktamboy Kuchkorovich

1960

Hazorasp tumani hokimi

Hazorasp tumani

4.

Rajabov Sharipboy

1952

Bog‘ot tumani “Bog‘ot” fermer xo‘jaligi boshlig‘i

Bog‘ot tumani

5.

Ruzmetov Egambergan

1946

O‘zbekiston faxriylarini qo‘llab-quvvatlash “Nuroniy” jamg‘armasi Urganch shahar bo‘limi raisi

Urganch shahri

6.

Tajiev Baxadir Sadullaevich

1958

Xorazm viloyati fermerlar Kengashi raisi

Urganch shahri

QASHQADARYO VILOYATI

1.

Abdiev Suyun Majitovich

1955

Qarshi tumanidagi “Taraqqiyot agrotexservis hamkor” muqobil mashina traktor parki boshlig‘i

Qarshi tumani

2.

Abrarov Islomiddin Djamolovich

1974

Shahrisabz texnologiya kasb-hunar kolleji direktori

Shahrisabz tumani

3.

Bazarov Abdimurat

1942

Qashqadaryo viloyati Qamashi tumanidagi “Bozor o‘g‘li Abdi” fermer xo‘jaligi rahbari

Qamashi tumani

4.

Omanov Abdushkur Ovchievich

1962

Dehqonobod tumani hokimi

Dehqonobod tumani

5.

Ruziev Zafar Sharopovich

1964

Qashqadaryo viloyati hokimi

Qarshi shahri

6.

Xolboev Normumin Yaxshievich

1976

Kasbi tumani hokimi

Kasbi tumani

TOSHKENT ShAHRI

1.

Gaibnazarov Boxodir Rixsialievich

1970

Olmazor tumani hokimi

Toshkent shahri

2.

Dadaxodjaev Farrux Saidaxmedovich

1949

“Toshkent yo‘lovchi vagonlarni qurish va ta’mirlash zavodi” aktsiyadorlik jamiyati boshqaruvi raisi

Toshkent shahri

3.

Nizamxodjaev Zayniddin Maxamatovich

1954

V.Vohidov nomidagi Respublika ixtisoslashtirilgan jarrohlik markazi

bo‘limi mudiri

Toshkent shahri

4.

Usmanov Raxmanbek Djaxangirovich

1960

Toshkent shahar hokimi

Toshkent shahri

5.

Xikmatov Xayrulla Xikmatovich

1947

Olmazor tumanidagi “Achaobod” mahalla fuqarolar yig‘ini raisi

Toshkent shahri

6.

Shin Agrepina Vasilevna

1958

Toshkent axborot texnologiyalari kasb-hunar kolleji direktori

Toshkent shahri


 

 2. Mazkur qaror ommaviy axborot vositalarida e’lon qilinsin.

 

Markaziy saylov komissiyasi Raisi                                                             M.Abdusalomov

 

Toshkent shahri,

2015 yil 15 yanvar.

25237

16Yanvar 2015



Dolzarb mavzular