Моддий техника таъминоти бўлими бошлиғи ўзгарди
Ўзбекистон Республикаси Марказий сайлов комиссияси Раисининг фармойишига биноан Авазбек Азимович Кодиров Ўзбекистон Республикаси Марказий сайлов комиссияси Котибияти Моддий техника таъминоти бўлими бошлиғи этиб тайинланди.
Авазбек Кодиров 1971 йилда Фарғона вилоятида туғилган. Тошкент Давлат юридик институтини тамомлаган. Меҳнат фаолияти давомида Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси тизимида масъул лавозимларда ишлаган. Иккинчи даражали адлия маслаҳатчиси.
Бунгача Марказий сайлов комиссияси Котибияти Сайлов қонунчилиги ва замонавий технологиялар бўйича ўқув маркази директори ўринбосари лавозимида ишлаб келаётган эди.

В соотвествии с распоряжением председателя Центральной избирательной комиссии Республики Узбекистан, Авазбек Азимович Кодиров назначен начальником отдела материально-технического обеспечения Секретариата Центральной избирательной комиссии Республики Узбекистан.
Авазбек Кодиров родился в 1971 году в Ферганской области. Окончил Ташкентский Государственный юридический институт. В течение своей трудовой деятельности работал в различных ответственных должностях в системе Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан. Советник юстиции второго класса.
До этого он работал заместителем директора учебного центра по вопросам избирательного законодательства и современных технологий Секретариата Центральной избирательной комиссии