Моддий техника таъминоти бўлими бошлиғи ўзгарди
Ўзбекистон Республикаси Марказий сайлов комиссияси Раисининг фармойишига биноан Авазбек Азимович Кодиров Ўзбекистон Республикаси Марказий сайлов комиссияси Котибияти Моддий техника таъминоти бўлими бошлиғи этиб тайинланди.
Авазбек Кодиров 1971 йилда Фарғона вилоятида туғилган. Тошкент Давлат юридик институтини тамомлаган. Меҳнат фаолияти давомида Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси тизимида масъул лавозимларда ишлаган. Иккинчи даражали адлия маслаҳатчиси.
Бунгача Марказий сайлов комиссияси Котибияти Сайлов қонунчилиги ва замонавий технологиялар бўйича ўқув маркази директори ўринбосари лавозимида ишлаб келаётган эди.

New Head of Procurement Department Appointed
By the order of the chairman of the Central Election Commission of the Republic of Uzbekistan, Avazbek Azimovich Kodirov was appointed head of the logistics department of the Secretariat of the Central Election Commission of the Republic of Uzbekistan.
Avazbek Kodirov was born in 1971 in the Fergana region. Graduated from the Tashkent State Law Institute. During his career, he worked in various responsible positions in the system of the General Prosecutor's Office of the Republic of Uzbekistan. Second Class Counselor of Justice.
Prior to that, he worked as Deputy Director of the Training Center for Electoral Legislation and Modern Technologies of the Secretariat of the Central Election Commission