Ўзбекистон Республикаси Марказий сайлов комиссияси жамоаси номидан Сизларни муборак айём – Ўзбекистон Конституцияси қабул қилинганлигининг 28 йиллик байрами билан самимий табриклаймиз.
Мамлакатимизда барча соҳаларда, жумладан, миллий сайлов тизимида амалга оширилаётган тизимли ислоҳотлар, бунёдкорлик ишлари, демократик ҳуқуқий давлат, адолатли фуқаролик жамияти барпо этиш йўлида амалга оширилаётган эзгу ишларда Бош қомусимизда ўз ифодасини топган ғоялар, тамойиллар ва меъёрлар муҳим омил бўлаётир.
Бугунги кунда ҳар бир фуқаро шахсий, сиёсий, иқтисодий, ижтимоий ҳуқуқларини, ўзининг қонуний манфаатларини ҳимоя қилишни миллий Конституциямизсиз тасаввур этолмайди. Зеро, Конституциямиз ҳаётимизнинг барча соҳаларида халқимизнинг турмуши фаровонлигини янада оширишга қаратилган ислоҳотларда ҳуқуқий асос вазифасини ўтайди.
Ўзбекистон Республикаси Марказий сайлов комиссияси жамоаси миллий Конституциямиз қабул қилинган кун - 8-декабрь байрами билан барча юртдошларимизни самимий муборакбод этади.

On behalf of the staff of the Central Election Commission of the Republic of Uzbekistan, we sincerely congratulate you on a significant date - the celebration of the 28th anniversary of the adoption of the Constitution of the Republic of Uzbekistan.
Ideas, principles and norms reflected in our main law are the main factors in structural reforms, creative work carried out in all areas in our country, including in the national electoral system, as well as good deeds in the name of creating a democratic rule of law, a fair civil society.
Today, without a national Constitution, no citizen can imagine protection of his personal, economic, social rights, as well as legal interests. For our, Constitution serves as the legal basis for reforms aimed at further improving the well-being of our people in all spheres of life. The staff of the Central Election Commission sincerely congratulates all our compatriots on December 8, the day of the adoption of our Constitution.