Ўзбекистон Республикаси Марказий сайлов комиссияси жамоаси номидан Сизларни муборак айём – Ўзбекистон Конституцияси қабул қилинганлигининг 28 йиллик байрами билан самимий табриклаймиз.
Мамлакатимизда барча соҳаларда, жумладан, миллий сайлов тизимида амалга оширилаётган тизимли ислоҳотлар, бунёдкорлик ишлари, демократик ҳуқуқий давлат, адолатли фуқаролик жамияти барпо этиш йўлида амалга оширилаётган эзгу ишларда Бош қомусимизда ўз ифодасини топган ғоялар, тамойиллар ва меъёрлар муҳим омил бўлаётир.
Бугунги кунда ҳар бир фуқаро шахсий, сиёсий, иқтисодий, ижтимоий ҳуқуқларини, ўзининг қонуний манфаатларини ҳимоя қилишни миллий Конституциямизсиз тасаввур этолмайди. Зеро, Конституциямиз ҳаётимизнинг барча соҳаларида халқимизнинг турмуши фаровонлигини янада оширишга қаратилган ислоҳотларда ҳуқуқий асос вазифасини ўтайди.
Ўзбекистон Республикаси Марказий сайлов комиссияси жамоаси миллий Конституциямиз қабул қилинган кун - 8-декабрь байрами билан барча юртдошларимизни самимий муборакбод этади.

От имени коллектива Центральной избирательной комиссии Республики Узбекистан искрене поздравляем вас со знаменательной датой - с 28-летием принятия Конституции Узбекистана.
Идеи, принципы и нормы, нашедшие отражения в нашем Главном законе являются основным фактором в системных реформах, созидательных работах, осуществляемых во всех сферах нашей страны, в том числе в национальной избирательной системе, а также благих делах во имя создания демократического правового государства, справедливого гражданского общества
Сегодня без национальной Конституции ни один гражданин не может представить защиту своих личных, экономических, социальных прав, а также законных интересов. Ибо наша Конституция служит правовой основой реформ, направленных на дальнейшее повышение благосостояния нашего народа во всех сферах жизни.
Коллектив Центральной избирательной комиссии искренее поздравляет всех наших соотчественников с праздником 8 декабря, днем принятия национальной Конституции.
Пусть в нашей стране царит мир, пусть небо над нашей страной будет чистым, пусть растет дальнейшее благосостояние нашей жизни! Не по русски