Номзодлар
 
 

Айбергенов Рустем Бердибаевич

1-Нукус сайлов округи

Ўзбекистон Савдо-саноат палатасининг Қорақалпоғистон Республикаси бошқармаси ҳузуридаги ҳакамлик суди раиси

Ўзбекистон Халқ демократик партияси


Бегимова Айсанем Полатовна

1-Нукус сайлов округи

Ўзбекистон Экологик партияси Қорақалпоғистон Республикаси партия ташкилоти кенгаши Ижроия қўмитаси раиси

Ўзбекистон Экологик партияси


Дальжанов Бердимурат Матжанович

1-Нукус сайлов округи

Республика суд тиббий экспертиза илмий-амалий маркази Қорақалпоғистон филиали бошлиғи

Ўзбекистон “Адолат” социал-демократик партияси


Джиенбекова Дилфуза Дарибаевна

1-Нукус сайлов округи

Нукус шаҳридаги «Массагет Нукус Тур» масъулияти чекланган жамияти директори

Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати – Ўзбекистон Либерал-демократик партияси


Джумамуратов Руслан Танатарович

1-Нукус сайлов округи

Қорақалпоғистон Республикаси Молия вазири ўринбосари

Ўзбекистон “Миллий тикланиш” демократик партияси


Байжанов Тиркешбай Жумадурдиевич

2-Тўрткўл сайлов округи

Қорақалпоғистон Республикаси Мактабгача таълим вазири ўринбосари

Ўзбекистон “Миллий тикланиш” демократик партияси


Жумабоева Инобат Курбанбоевна

2-Тўрткўл сайлов округи

Тўрткўл тумани ҳокимининг ўринбосари хотин-қизлар қўмитаси раиси

Ўзбекистон Экологик партияси


Кадиров Кувондик Айитбаевич

2-Тўрткўл сайлов округи

Нукус давлат педагогика институти ёшлар билан ишлаш бўйича проректори

Ўзбекистон “Адолат” социал-демократик партияси


Мамутов Равшан Аминаддинович

2-Тўрткўл сайлов округи

Ўзбекистон Республикаси Сув хўжалиги вазирининг ўринбосари

Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати – Ўзбекистон Либерал-демократик партияси


Худайбергенов Пулат Кутлумуратович

2-Тўрткўл сайлов округи

Қорақалпоғистон Республикаси Тўрткўл тумани тиббиёт бирлашмаси шошилинч тиббий ёрдам бўлими мудир

Ўзбекистон Халқ демократик партияси


Ибрагимова Зухра Аметовна

3-Элликқалъа сайлов округи

Қорақалпоғистон Республикаси Вазирлар Кенгаши раиси ўринбосари – хотин-кизлар қўмитаси раиси

Ўзбекистон “Адолат” социал-демократик партияси


Матчанов Равшанбек Рахматуллаевич

3-Элликқалъа сайлов округи

Элликқалъа тумани ҳокимининг иқтисодиёт ва тадбиркорлик масалалари бўйича биринчи ўринбосари

Ўзбекистон Экологик партияси


Ризаев Атаназар Садуллаевич

3-Элликқалъа сайлов округи

Қорақалпоғистон Республикаси Соғлиқни сақлаш вазирлиги “Ихтисослаштирилган автотранспорт корхонаси” давлат корхонаси директори

Ўзбекистон “Миллий тикланиш” демократик партияси


Тажимова Мухаббат Абдукадировна

3-Элликқалъа сайлов округи

Беруний туманидаги 7- мактабгача таълим муассасаси мудири

Ўзбекистон Халқ демократик партияси


Шарипова Дилбаржон Худайбергеновна

3-Элликқалъа сайлов округи

Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати – Ўзбекистон Либералдемократик партияси Элликқалъа тумани кенгаши раисининг биринчи ўринбосари - аппарат раҳбари

Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати – Ўзбекистон Либерал-демократик партияси


Бекатова Зумрад Рахимбаевна

4-Амударё сайлов округи

Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатаси депутати

Ўзбекистон “Миллий тикланиш” демократик партияси


Худайбергенов Азад Сабирович

4-Амударё сайлов округи

Қорақалпоғистон Республикаси Халқ таълими вазирининг ўринбосари

Ўзбекистон Экологик партияси


Юлдашев Анвар Ражапович

4-Амударё сайлов округи

Агросаноат мажмуи устидан назорат қилиш инспекцияси бошқармаси бошлиғи

Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати – Ўзбекистон Либерал-демократик партияси


Юсупова Гулшод Чаршанбаевна

4-Амударё сайлов округи

“Оила” илмий-амалий тадқиқот маркази Амударё туман бўлими раҳбари

Ўзбекистон Халқ демократик партияси


Зарипова Гаухар Сарсенбаевна

5-Хўжайли сайлов округи

Қорақалпоғистон Республикаси Иқтисодий суди раиси вазифасини бажарувчи

Ўзбекистон “Адолат” социал-демократик партияси